Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco o ní

1. 12. 2007
Jennifer Garner

ObrazekNarodila se17.04.1972  v Houston, Texas, USA ve znamení berana
.

Obrazek
Vyrůstala v Charlestonu v Západní Virginii. Jako dítě se věnovala baletu. V roce 1994 absolvovala Denisonovu univerzitu v Ohiu, kde původně studovala chemii, ale pak přešla na herectví. Místo plánovaného postgraduálu na Yaleově univerzitě zůstala v New Yorku, kde dostala příležitost jako záskok v broadwayské inscenaci Turgeněvovy hry Měsíc na vsi.

ObrazekPřestěhovala se do Los Angeles a uplatnila se v TV; nejdřív jako host v seriálech Law & Order (Zákon a pořádek - KTV), Spin City (Všichni starostovi muži - ČTV), Fantasy Island (Ostrov fantazie), The Pretender (Chameleon - ČTV) a zejm. Felicity, později také hlavními rolemi v seriálech Significant Others (1998, Kamarádi) a Time of Your Life (1999-2000, Skvělé časy).

ObrazekProsadila se postavou agentky Sydney Bristowové v dobrodružném akčním seriálu Alias (2001- ), za niž dostala Zlatý glóbus a nominaci na Cenu Emmy. Ve filmu zatím hraje převážně vedlejší úlohy, plachou ošetřovatelku Sandru ve válečném dramatu Pearl Harbor (r. M. Bay) či prostitutku Cheryl Ann v kriminální komedii Chyť mě, když to dokážeš (r. S. Spielberg).
Od 19.10.2000 do 30.3.2003 byl jejím manželem herec Scott Foley a od 29.6.2005 je provdaná za Bena Afflecka, se kterým má i dceru Violet.

Obrazek 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář